Můj výdělek na Upwork za 4. čtvrtletí 2022

V 4. kvartálu jsem se konečně odhodlal řešit byrokracii. Na Upwork se mi nahromadila celkem slušná částka, kterou bych si rád nechal vyplatit.

Platba daní a odvodů je spojena s byrokracií, protože to, co dělám, je podle platných českých zákonů již považováno za podnikání.

Spojil jsem se s účetním, abych zjistil, jak by bylo nejlepší to udělat, protože možností je hodně a vyznat se v tom celém je docela komplikované.

Po rozhovoru s účetním jsem se rozhodl založit si OSVČ jako vedlejší činnost. Má to spoustu výhod oproti jiným možnostem, hlavně těch daňových.

Pak jsem běhal po úřadech, vybavil jsem živnost a datovou schránku. Překvapivě to bylo celkem jednoduché, na úřadě na mě byli milí a dokonce se i usmívali. Nechápu, proč všichni nadávají na úředníky 🙂

Uplynulo několik dnů a oficiálně se ze mě stal živnostník. Sice jenom jako vedlejší činnost, ale i tak si můžu říct, že dělám něco sám na sebe.

A ještě jedna dobrá zpráva, získal jsem na Upwork status Top Rated Plus a celkově jsem za čtvrtý kvartál 2022 na Upwork vydělal 5 955 dolarů.