Můj výdělek na Upwork za 2. čtvrtletí 2023

Tenhle kvartál to bude rok, co pro stejného klienta pracuji na Upwork, a má to výhodu. Nemusím pořád studovat kód nového projektu, protože po roce práce už o něm vím úplně všechno.

Občas mám pocit, že vím o projektu víc než samotný klient. Poznám to tak, že se mě pořád ptá, jak funguje to či ono. Získal jsem obrovské know-how a pro klienta by to bylo docela nákladné shánět někoho nového a pak ho vyškolit.

Nedávno dokonce prozradil, že když hledal nového člověka na tento projekt, dal stejné zadání dvanácti lidem. Prý jsem byl jediný, který mu to odevzdal.

Proto jsem se rozhodl, že požádám o navýšení hodinové sazby z $20 na $30.

Upřímně, klient z toho moc nadšený nebyl a řekl jenom, že se o tom více pobavíme, až dokončím práci, kterou mi naplánoval. Pak jsem do toho dal extra úsilí, abych to dokončil co nejrychleji a neměl žádné výmluvy.

Za pár dnů přišel s tím, že chce také programovat. Asi mi chtěl ukázat, že to zvládne sám a rychleji. Ale stal se přesně úplný opak. To, co udělal, pak 10x předělával a nakonec jsem to musel i tak dodělat sám.

Strávil jsem více času revidováním jeho kódu než vlastní prací. Ale jsem rád, že zjistil, že to není tak jednoduché, jak si myslel, a přestal mě tolik prudit :-). Snahu mu však upřít nemohu.

Celkově jsem za druhý kvartál 2023 na Upwork vydělal 4 011 dolarů. Na svůj český účet jsem si nechal z Upwork vyplatit 81 084 Kč.

Celkově mám vyděláno na Upwork 457 567 Kč.