Můj výdělek na Upwork za 2. čtvrtletí 2022

16. března 2022 jsem se oficiálně zaregistroval na Upwork.com.

Moje očekávání byla hodně vysoká hned od začátku. Chtěl jsem si najít perfektního klienta, který mi bude platit spoustu peněz za mou skvělou práci.

Pořád si opakuji, že bych neměl nic očekávat, protože očekávání přináší jenom zbytečné utrpení. Moje očekávání se ani tentokrát moc nenaplnila.

Během prvních dnů na Upwork se moje ego úplně zhroutilo. Několikrát jsem chtěl všechno vzdát, ale o tom více píšu v mém průběhu o začátcích na Upwork.

Nakonec jsem si silou vůle našel prvního klienta, který nebyl ani perfektní a ani moc neplatil, spíše naopak.

Druhý klient byl už o dost lepší a s jeho pomocí jsem postupně vylepšoval svůj profil a získal reference, které jsou na Upwork velmi důležité.

Třetí klient byl dokonce z Česka, tehdy jsem si uvědomil, že raději pracuji za hodinovou sazbu než za fixní. V IT oboru je obtížné odhadnout, jak dlouho bude člověk něco dělat.

Pro čtvrtého klienta z USA jsem již pracoval za sazbu 15 dolarů na hodinu. Ale pouze tři hodiny, protože byl v časové zóně o osm hodin posunutý za mnou.

Pak jsem si našel pátého klienta z Izraele za 20 dolarů na hodinu a mé tříměsíční utrpení na Upwork konečně začalo přinášet ovoce.

Celkově jsem za druhý kvartál 2022 na Upwork vydělal 3 025 dolarů.