Co dělám s penězi, které vydělávam na Upwork

Na Upwork jsem si už vydělal celkem slušnou částku peněz. Konkrétní čísla zveřejňuji v mých pravidelných reportech.

Už na začátku jsem se rozhodl, že všechny peníze, co si vydělám, neutratím a kromě placení daní, kterým nikdo neunikne, budu všechno investovat dále. Jak se říká, peníze dělají další peníze. A jak přesně vydělané peníze investuji?

Část peněz jsem použil na splacení hypotéky na byt a část pravidelně odkládám na hromádku, kterou použiji na pořízení dalšího bytu na hypotéku.

Do nemovitostí investuji, protože je považuji za stabilní uchovatel hodnoty a jako bonus je možné z nich získat pravidelný příjem z nájmu.

Dále investuji do fyzického zlata a pomocí ETF také do papírového zlata. Fyzické zlato považuji za pojistku proti státu a jeho politice. Papírové zlato považuji za konzervativní důchodové pojištění, které dlouhodobě poráží inflaci.

Z pohledu nákladů na nákup, prodej a držení je papírové zlato výhodnější, ale má nevýhodu, že ho nemáte po ruce a musíte věřit třetí straně.

Také investuji do akcií, konkrétně do indexu S&P 500 prostřednictvím ETF. Do akcií investuji, protože dlouhodobé výnosy překonávají inflaci. Mým hlavním cílem je uchovat hodnotu peněz, které vydělám dnes, a použít je za 10 nebo 20 let.

A nakonec, malou část svých investic směřuji také do Bitcoinu, který je skvělým uchovatelem hodnoty díky své omezené nabídce. Konkrétně řečeno, nelze vytvořit více než 21 000 000 bitcoinů, na rozdíl od České národní banky, která může tisknout peníze bez omezení.

Nechci se spoléhat na to, že mi vláda jednou vyplatí nějaký směšný důchod. Proto plánuji dále pokračovat v rozdělování vydělaných peněz mezi nemovitosti, zlato, akcie a Bitcoin.

Na závěr také nesmíme zapomínat, že peníze si do hrobu nikdo nevezme.