7 užitečných rad, jak začít vydělávat na Upwork

Chceš si pravidelně přivydělávat na Upwork?

Těchto 7 praktických rad mi pomohlo v mých začátcích na Upwork.

1. Udělej poctivou registraci

K registraci přistupuj pečlivě a vyplňuj o sobě pravdivé údaje. Svoji novou kariéru můžeš zničit hned na začátku, a to přece nechceš. Měj na paměti, že na Upwork soutěžíš s lidmi z celého světa a je důležité se odlišit od ostatních hned od začátku.

Nedoporučuji ti vytvářet žádné “fake” účty nebo více účtů najednou, protože ti to stejně nepomůže a budeš s tím mít jenom problémy. Co je důležité, Upwork takový účet i tak zamítne, protože neprojdeš schvalováním a verifikací účtu.

Během registrace se tě Upwork bude ptát na různé otázky. Odpovídej na ně co nejlépe. Pokud máš slabší angličtinu, tak to nevadí, můžeš si pomoci s nějakým AI nástrojem, jako například ChatGPT, Microsoft Copilot, nebo Google Gemini.

Ideální je, pokud máš profil na LinkedIn, který zadáš při registraci a pomocí kterého tě Upwork částečně ověří. Pokud nemáš LinkedIn, budeš jim muset poslat něco jiného. Toto ještě není kontrola identity, která následuje až v dalším kroku.

Ještě poslední věc, při registraci vyplň správně jméno, příjmení a stát, protože pokud zadáš nějaké falešné údaje, při ověřování identity to neprojde.

2. Ověř rychle svou identitu