Základní informace

Když se chcete dozvědět, jak najít práci, kterou můžete dělat kdykoliv a kdekoliv

Co je Upwork (www.upwork.com)?

Platforma pro freelancery, kde si můžete najít práci. Když bych to měla přirovnat třeba k serveru jobs.cz, který nabízí práci v ČR, tak zásadní rozdíl je v tom, že práci, kterou najdete na Upwork, můžete dělat odkudkoliv a kdykoliv. Většinou je možné pracovat online a práce není vázaná k místu. Najdou se i výjimky, ale těch je jen malá část.

Upwork je v angličtině a i když se občas objeví i práce v jiných jazycích, tak základy angličtiny pro dorozumění se, jsou nutné. Dále potřebujete mít připojení k internetu a hodí se i počítač.

Jakou práci?

Najdete tady mnoho mikroúkolů na pět minut i práce na 40 hodin týdně. Práce jednorázové i dlouhodobé. Nabídka je rozmanitá a každou minutou nové inzeráty přibývají. Možná to zní skvěle, ale ve skutečnosti je to někdy na obtíž, protože se musíte v nabídkách „přehrabovat“. Aby vám to šlo lépe, je fajn se naučit filtrovat nabídky.

Co je potřeba do začátku?

Je nutné se na upwork.com registrovat a vyplnit svůj osobní profil. Pak už můžete začít hledat vhodné nabídky a odpovídat na ně. Registrace je zdarma. Co se týče poplatků, tak ty se strhávají až z výplaty, takže předtím než si něco vyděláte neplatíte nic.

Jak dostanete zaplaceno?

Peníze si necháte poslat na účet. Odměny jsou uváděny v USD a můžete pracovat za pevnou částku za úkol a nebo za hodinovou sazbu.

Co vám může Upwork nabídnout?

Především promyšlenou ochranu, ať už jste v pozici pracujícího, nebo zadavatele práce. Pro vás to znamená jistotu, že za práci dostanete zaplaceno.

Také podporu formou návodů na to, jak být úspěšný, diskuzní fórum, aplikaci pro zaznám odpracované doby, vytváření faktur. Prostě vše, abyste to měli co nejjednodušší.

Možnost budovat svůj profil. Pokud dokážete, že to myslíte vážně, budete mít dobrá hodnocení a více pracovních zkušeností, pak si vás Upwork začne hýčkat v programu Top Rated. Třeba nabídky práce vhodné přímo pro vás vám budou chodit emailem a nemusíte už ztrácet čas vyhledáváním.

 

Je Upwork pro vás?

To zjistíte ve stručném návodu, který jsem sepsala a přidala mé vlastní zkušenosti.

Stáhnout si ho můžete ZDARMA.