Moje první práce na Upworku

Když se chcete dozvědět, jak najít práci, kterou můžete dělat kdykoliv a kdekoliv

Moje první práce na Upworku

Na Upwork.com jsem se zaregistrovala ještě když jsem byla na plný úvazek zaměstnaná, ale tehdy jsem jen vyplnila registraci, rozhlédla se a zase odešla, protože se mi stránky nezdály důvěryhodné a nevěřila jsem, že by to mohlo fungovat. 

Můžete si přečíst celý můj příběhTeď se ale podívejme na to, jak jsem hledala svou první práci, kterou jsem opravdu dělala a dostala za ní také zaplaceno. Popravdě si nevzpomenu a tak si na pomoc musím otevřít svůj účet a podívat se do historie. Zjistila jsem tam, že mých klientů – lidí pro které jsem dělala nějakou práci je už přes třicet.

Často vyhledávám klienty, kteří slibují dlouhodobou spolupráci a opakovaně jsem pracovala pro mnohé z nich. Je to pro mě jednodušší, protože nemusím „ztrácet čas“ vyhledáváním nových nabídek a taky už vím, jaká předchozí spolupráce byla a co očekávat.

Najít první práci ale není snadné. Zádrhel je v tom, že nemáte žádné reference a pro svého klienta jste tak trochu „zajíc v pytli“. Tou mojí první prací bylo vyhledávání na internetu a zapisování dat do databáze. Pro to, abych tuhle práci mohla dělat jsem potřebovala umět anglicky, česky a základy práce na počítači.

Znovu musím říct, že najít první práci pro mě snadné nebylo. Někdy je to tak, že si vyměníte s klientem pár vět a hned začnete. Já jsem na své „poprvé“ musela projít několikakolovými testy, můžu dokonce říct výběrovým řízením.

Zkušenost to ale byla skvělá. Musela jsem překračovat své hranice. Poprvé jsem dělala rozhovor přes Skype a ještě k tomu v angličtině. Dostala jsem za úkol nastudovat materiály a na základě instrukcí jsem postupovala tak, jako kdybych už skutečně danou práci měla.

Za tuhle práci jsem dostávala zaplaceno hodinově. Upwork vytvořil aplikaci, pomocí které sleduje váš odpracovaný čas a vy tam zapisujete na čem zrovna pracujete. Je možné, že váš klient bude požadovat snímky obrazovky, nebo také snímky z webové kamery v průběhu času kdy pracujete.

Odměnu za první práci jsem měla 8 USD/hodinu práce.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *